OTSI

Rannatee vallad

Tahkuranna on oma nime saanud mereranna aluspõhjaks oleva liivakivi järele, millest vanasti valmistati tahkusid ehk luiske ning mida kasutas nii kohalik kui ka kaugem rahvas.

Kuni Viljandini oli tuntud Tahkuranna räim ning sama kuulus oli siinne paik kurgikasvatamise poolest nõukogude ajal. Kurgikasvatuse traditsioonide taaselustamise eesmärgil sai 2010. aasta suvel peetud esimene Hapukurgifestivalgi.

Tänapäeval on paljud kohalikud endiselt sidunud end kalapüügiga. Samuti tegeletakse vallas hokikeppide tootmisega, saunatarvikute valmistamise, jahtide ehitamise ja remontimise ja palju muuga. Väikestes külades tegutsevad külaseltsid ning vallas on mitmeid aktiivseid kultuuriseltse. Tegusate Tahkuranna Naisseltsi liikmete ettevõtmisel ja kaasalöömisel on korraldatud laate ning vallarahva üritusi.

Siit kandist on pärit Eesti Vabariigi esimene president Konstantin Päts. Presidendi sünnikohta Tahkurannas on paigutatud memoriaal ning väikeses Naarismaa matkatalu kodumuuseumis on väljapanek tema eluloost. Vaatamist väärib ka mere kaldale ehitatud punastest tellistest Tahkuranna kirik, kus Presidentki ristitud on.

Valla loodust iseloomustavad luitemetsad, rannakarjamaad ja sooniidud; rannajoonel maaninad, laiukesed ja lahesopid. Soe ja puhas merevesi, liivaluited ja männimets sobivad hästi rannapuhkuseks. Ilusaimad ja supluseks sobivaimad rannad on Reiu ning Uulu vahel.

Tahkuranna metsade ja liivaluidete vahel asuv Jõulumäe Tervisekeskus on Pärnumaa suurim ja armastatuim spordikeskus. Jõulumäe eriilmelised terviserajad pakuvad suusatamisrõõme talvel ning matkamislusti suvekuudel, lisaks leidub siin muidki sportlikke tegevusi igal aastaajal, iga ilmaga.