OTSI

Rannatee vallad

Sauga vald asetseb poolkaarena ümber Pärnu linna. Linnalähedane maaelu ning head ühendused linnaga on siia meelitanud kodu rajama paljusid noori peresid. Geograafiliselt jääb Sauga valla territoorium Pärnu madalikule, haarates lääneosas suurema osa Nurme rabast ja kogu Rääma raba. Soo ja mets hõlmavad valla territooriumist üle poole, siit ka peamine maavara - turvas.

Vallas asuvad olulised Pärnumaa transpordisõlmed - lennuväli ning läbi valla kulgevad nii Via Baltica kui ka Pärnu-Rakvere maantee.

Siinset Pulli külast on leitud vanimad inimtegevuse jäljed Eestis. Küttide-korilaste-kalastajate hõimu tegutsemise märgid Pulli kiviaja asulakohas ulatuvad umbes 11 000 aasta tagusesse aega.

Sauga valla territooriumile jääb Niidu-Tammiste metsamaastik, mis pakub esteetilist naudingut loodus- ja puhkeväärtusena. Kaunid teelõigud on vanad ja õgvendamata teed. Nende vahetusse lähedusse jääb enamasti mitmeid maastikulisi väärtusi ja neil liikudes avanevad kaunid vaated, mis teeb nende kasutamise sobilikuks matkateena. Kauniks veetee lõiguks on tunnistatud Pärnu jõgi kogu valla ulatuses.

Lastega peredel soovitame läbi astuda Nurmenuku Puhkekeskusest. Siin saab tutvuda koduloomadega, kelle tarvis on puhkekeskusesse ehitatud igale liigile oma majake. Nurmel teevad lustisõitu Eesti raskeveohobused, laste tarbeks on üles pandud karussell ja kiigepark, väikesed külalised saavad hüpata batuudil ning teha-näha palju-palju muud huvitavat. Pere- ja spordipuhkuseks pakub võimalusi ka Jõekääru kämping Sauga jõe ääres - seiklushimulistele seiklusrada, mägironimisseinad ja kiiking, seltskonnamängudeks paintball ja vibulaskmine. Uueda turismitalus võib lisaks majutumisele ja ürituste korraldamisele tutvuda  uunikumautode ning vanade tööriistadega.

Sauga valla suurimateks tööandjateks on OÜ EKTO Pärnu (rasketehnika rent, müük ja hooldus), ASB Greenworld Eesti OÜ (kasvuturba tootmine), Nurme Teedeehitus OÜ (teedeehitus, pinnasetööd). Kehtestatud on Tehnopargi detailplaneering, 100 hektarile rajataval alal loodetakse välja arendada tööstusküla.

Valla aktiivseid inimesi ühendavad mitmed seltsid ja seltsingud. Tegusad naised on koondunud naisseltsidesse, külaelu arengule aitavad kaasa Kilksama-Räägu ja Pulli külaseltsid. Vallarahva üritustele ning heategevusprojektidele panevad õla alla kohalikud lionsid.