OTSI

Rannatee vallad

Sisemaal, metsade ja soode keskel asuva Saarde valla keskuseks on Kilingi Nõmme linn. Männimetsa veerel asuvat linna kaunistavad peatänavaäärsed hästi säilinud puitmajad. Kilingi Nõmme on kandnud ka metsapealinna tiitlit ning seetõttu on igati ootuspärane, et linna lähedale on rajatud metsanduslik õpperada koos metsaklassiga. 12 vaatluspunktist koosneva raja on kavandanud Hendrik Relve.

Eemale suurtest maanteedest kuni Põhja Lätimaani laiuvad unikaalsed raba ja soomassiivid. Nigula ja Sookuninga kaitsealad Eestimaa poolt ning Põhja-Vidzeme Läti poolt on just need paigad, kus erilisi looduskooslusi hoitakse ning tutvustatakse. Mitmete matkaradade ja vaatetornide vahendusel saab iga külastaja seda loodusime ise kogeda.

Saarde Katariina kirik koos kauni järvesilmaga moodustab maalilise ansambli ning on ideaalseks pikniku peatuskohaks. Voltveti mõisahoone Tihemetsas valmis 1830. aastal ning selle hilis-klassitsistlikus stiilis härrastemaja oli omal ajal esinduslikumaid Pärnumaal. Täna tegutseb hoones Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Tihemetsa õppekoht. Mõisa ümbritseb park 150 erinevat liiki puudega, mille hulgas leidub ka haruldusi.

Vango Imedemaa on paik, kus nautida kaunilt ja maitsekalt disainitud vana Eesti pärimuslikku taluarhitektuuri erinevaid vorme, puhata idüllilises talumiljöös või korraldada kuni 200-le inimesele mõeldud suurüritusi.

Saarde valla piiresse jääb siinse sisemaa armastatuim puhkeala - Rae järv. Rae järve puhkealalt leiab külastaja kõik vajaliku heaks puhkuseks looduses - parkla, käimla, puukuuri, lõkkekohad, varjualused pinkide ja laudadega, atraktsioonid lastele, kiigud ning keskmise raskusastmega õpperaja. Lisaks looduse nautijatele on metsade keskel laiuv järv lemmikpaigaks ka kalastajatele.