OTSI

Puhkus rannateel

KurgiteemalisesKurgiteemalises õpitoas jagavad kurgimeistrid lahkesti oma KURGIRETSEPTE, KURGIVALMISTAMISE OSKUSI/KOGEMUSI ja põlvest põlve kantud teadmisi. Toimub erinevate Tahkuranna kurkide degusteerimine.
 
Kalateemalises õpitoas jagab MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu esindaja Esta Tamm teadmisi ja praktilisi oskusi kalarookimisest kuni degusteerimiseni. Kurgi- ja kalateemaliste õpitubade korraldamine ettetellimisel.
Palume oma soovist meile teada anda e-postile: tahkurannarahvas@gmail.com õpitoas jagavad kurgimeistrid lahkesti oma KURGIRETSEPTE, KURGIVALMISTAMISE OSKUSI/KOGEMUSI ja põlvest põlve kantud teadmisi. Toimub erinevate Tahkuranna kurkide degusteerimine.
Kalateemalises õpitoas jagab MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu esindaja Esta Tamm teadmisi ja praktilisi oskusi kalarookimisest kuni degusteerimiseni.
Kurgi- ja kalateemaliste õpitubade korraldamine ettetellimisel.
Palume oma soovist meile teada anda e-postile: tahkurannarahvas@gmail.com

Loe edasi...

Kabli Pagari hõrkudest küpsetistest ei suuda loobuda ükski rannateeline. Magus lõhn levib hommikuti üle küla ning suvisteks keskpäevadeks lookleb piruka ootel järjekord uksest välja. Kabli Pagari suus sulavad saiakesed kuluvad ära nii peesitavatele rannalistele kui ka õdusate õhtute nosimiseks pimedatel talvepäevadel. Proovige järele!

Loe edasi...

Saulepa Rannamaja kalaroogade lühikoolitus pakub võimalusi osa saada teadmistest ja saladustest, kuidas kala rookida, puhastada ja fileerida ning valmistada hõrke kalaroogasid. Koolitus on praktiline ning kõik osalised saavad oma teadmised kohe ka proovile panna. Koolituspäev lõpeb ühiselt valminud kalaroogade maitsmise ja söömisega. Kalatoidud valmistatakse värskest kalast, püütud Romantilise Rannatee kallastelt!

Loe edasi...

Kihnu Küeki „Maitsekad elamused Kihnu toiduga“ on omistanud EHE-märgise. Kihnu Küekis tehakse süüa nii nagu oma perele, ikka värskest toorainest, mis on pärit oma kodu lähedalt. Kindlat menüüd ei ole, sest kunagi ei tea, mida meri ja põld parasjagu annab. Kihnu Küegi märksõnad on: Kihnu kohalik kartul, porgand, kaalikas, sibul, Kihnu kalurite püütud kala, omaküpsetatud leib –sai, oma aia marjad ja maitsetaimed, metsaannid, käsitöö õlu ja mahe vein. Toorainest kasutatakse võimalikult palju ära, et mitte toitu raisata ja komposti visata.

Loe edasi...

Kihnu saarele sattunul soovitame kindlasti osa saada Kihnu leivast, mida küpsetatakse siin igapäevatoiduks tänapäevalgi. Teine oluline toiduallikas on saarerahvale ikka kala olnud ning värskest suitsukalast on raske loobuda...

Loe edasi...

Kui soovite osa saada maitseelamusest märksõnaga KALA, siis parim võimalus on ühendust võtta Liivi lahe kutseliste kaluritega - osta otse kaluripaadist värskemast värskemat kala või minna hommikul koos kalameestega saagi järele. Oma soove edastades arvestage palun, et kalaõnne ei ole iga päev ning ilmaoludest oleneb paljugi. Saame oma südamest tehtavat tööd, selle argielu ja rõõmupäevi jagada vaid siis, kui meil seda endalgi on.

Loe edasi...

Häädemeeste hääde naiste hõrgud piknikud on omale nime teinud kaugemalgi. Naisseltsi Martad tegusad naised pakuvad keelt allaviivaid roogi, mis valmistatud koduaia- ja metsaandidest. Menüüst võib leida kuuseriisikakaraski, kodustest vaarikatest valmistatud küpsetisi ja hõrgu köögiviljahautise.

Loe edasi...

Oidremaa mõisa lahke pererahvas pakub kodust toitu, millesse perenaine on lisanud ka tükikese oma südamesoojusest. Kui kõhutäis soolast söödud, saabub magustoiduks “hapupiimaemand” või “roosamanna”. Kõik toidud on valmistatud kohalikust toorainest. Kokkuleppel on võimalik käed külge lüüa koduse sõira, verivorstide või leiva valmistamisel.

Loe edasi...

Jalutuskäik Tamme talu ürdiaias on lõhnade ja maitsete paradiisis! Siin tutvustab perenaine ravim- ja maitsetaimede näidisaeda, kus on lisaks kasvamas põnevad köögiviljad ja kuli­naarias kasutamist leidvad ilutaimed. Jalutus­käigu juurde kuulub hõrk ürditee ning ette tellides perenaise ürdipirukas. Ürdilõhnadest lummatuna saab talu poest kaasa osta tükikese sellest paradiisist - maitsva hoidise marjadest, köögiviljadest ja ürtidest, ürdi- ja teesegusid ning muid põnevaid ürditooted. Hooajal on avatud ka taimede müügiplats. Ekskursioonid aias toimuvad maist oktoobrini, kuid talu pood on ettetellimisel avatud ka talvekuudel. Enne külastust on soovitav perenaisele ette helistada ning grupid juba aegsasti registreerida

Loe edasi...

Vene talus saab maitsta koduseid rahvusköögi maitseid, mis valmivad peamiselt oma peenral kasvatatud toorainest. Vene talu külastus sisaldab ka teejoomist ehtsast samovarist koos traditsioonilise teekõrvasega. Lisaks saab külastada muuseumimaja ja tutvuda sealsete eksponaatidega talu perenaise või noorperenaise saatel. Perenaised annavad ülevaate vene rahvuskultuurist, traditsioonidest, käsitööst ja rahvariietest. Külastuse ajaline kestus on sõltuvalt grupi suurusest 1 – 1,5h. Vene talu külastus koos rahvusköögi degusteerimisega on pärjatud EHE-märgisega.

Loe edasi...

Metste talus kasvatatud taimed ning köögiviljad kannavad kodumaisus- ja kvaliteedimärki Eestis Kasvatatud. Kõik on põllul kasvatatud põhimõttel „Oma toidulauale!“ Köögivilju on võimalik seal talus osta otse põllu pealt või kasvuhoonest. Mis võikski enam värskem olla? Samuti on talu esindatud suurematel laatadel. Peamiseks müügiartikliks on „seest siiruviiruline pealt kullakarvaline“ … jah, just – salatisibul! Kuid pea samaväärne kogus sibulaga on talus saadaval veel rõõmsavärvilisi porgandeid. Viimaseid on nii kollaseid, valgeid, violetseid kui ka roosasid. Teravust armastavatele pakutakse hooajal erinevaid tšillipipraid. Et huvitav oleks, käivad katsetused eriliste köögiviljadega igal hooajal.

Loe edasi...

Sepa mahetalu on väike peretalu maaliliste kiviaedadega Pikavere külas, mida kutsutakse „mandri Muhumaaks“. Talus peetakse lüpsilehmi, munakanu ja lihaveiseid. Toodetakse mahepiima, mahemune, sõira, jogurtit, võid, kodujuustu, toorjuustu ja jäätist. Eelneval kokkuleppel on võimalik tellida talutoodete degusteerimist koos talu ja küla tutvustusega, võimalik külastada ka muinsuskaitsealust vennastekoguduse palvemaja. Samuti saab tellida piknikueine. Ettetellimisel tehakse talus ka toidu õpitubasid, kus koos valmistatakse jäätist või sõira. Talutooteid müüakse kohapeal ning kord nädalas on kaubaring Pärnus, saab tellida kauba koju kätte. Samuti saab Sepa mahetalu toodangut osta Viljandis ja Pärnus läbi toiduvõrgustiku OTT ning taluturgudel, laatadel ja Romantilise Rannatee sündmustel. Kõigest sellest, kus Sepa talu oma tooteid pakkumas on, saab infot talu kodulehelt.
 

Loe edasi...