OTSI

Loodusmatkad

Ermistu järv on Pärnumaa, ühtlasi ka Läänemaa suurim ning Eestis suuruselt üheksas. Järve pindala on 480 ha. Rahvasuus on kutsutud Ermistu järve Tõstamaa -, Hermes -, Härmesi -, Ermistu- ja Mõisajärveks. Ermistu järv on kuulus oma ravimuda ehk sapropeel poolest, mida kasutavad mitmed raviasutused.

Tõhela järv on Pärnu maakonna ja kogu Lääne-Eesti üks ilusamaid järvi. Suuruselt Eestis viieteistkümnes järv on 338,5 ha suur. Järve loodeosast saab alguse piirkonna üks kuulsamaid vähijõgesid - Paadrema jõgi. Sõjajärgsel ajal oli järv Nõukogude lennuväe õppepommitamispolügoon.

Ermistu ja Tõhela järvedel on palju ühist: neid ümbritsevad sood ja rabad, mis on toiteallikaks. Järved on kalarikkad, seetõttu on nad kujunenud meelisjärvedeks just harrastuskalastjatele. Ligipääsetavad on idakaldad. Liivane kaldariba on sobiv suplemiseks ja loob head eeldused puhkamiseks. Tõstamaa vald on rajanud mõlema järve idakaldale avalikud rannad, kus on tegevust nii noorele kui vanale. Olemas on puhkenurgad, võrkpalli platsid, lastemänguväljakud ning vaatetornid. Ermistu ja Tõhela järved tore koht lõõgastumiseks, looduse nautimiseks, kalastamiseks kui ka pikniku pidamiseks.


View Romantiline Rannatee in a larger map