OTSI

Puhkus rannateel

Siit leiad kultuuri- ja loodusturismi soovituslikud marsruudid Romantilisel Rannateel.

Loe edasi...

Põnevaid elamusi leiavad Rannateel igas vanuses põngerjad - väikelastest teismelisteni. Ühtemoodi rõõmu tunneb iga väike pereliige rannas käimisest, mida pakub Rannatee kogu oma ulatuses. Kui ilm ei luba mere äärde minna, rannahooaeg läbi või vanemad liival lesimisest päris väsinud, leiavad avastamist värskest õhust pakatavad matkarajad, närvikõdi pakkuv seiklusrada, armsad koduloomad ja palju-palju muud. Avastage perepuhkus Romantilisel Rannateel!

Loe edasi...

Romantilisel Rannateel leidub rannapuhkust igale maitsele - alates suplejatest kihavatest liivarandadest kuni rahulike-looduslike lahesoppideni privaatsuse otsijaile. Siinne 250 km pikkune rannik on väga eriilmeline ning pakub rannamõnude kõrval palju muudki. Olgu need siis paadimatkad laidude ja saarekeste vahel, kalastusretked tõeliste rannakalurite seltsis või hoopis surfiparadiis mereavarustel. Paljudes mere-äärsetes majutusettevõtetes on romantiliste paadisõitude korraldamiseks olemas sõudepaadid. Küsige lisa ka värkse suitsukala ning kalastusvõimalute kohta. Lisaks hingematvad päikeseloojangud igal Rannateel veedetud õhtul...

Loe edasi...

Idüllilised kalurikülad, taluromantika, imelised päikeseloojangud, jalutuskäigud inimtühjal liivarannal - kõik see pakub hingekosutust igale tõelisele romantikule... Romantika pakette pakuvad mitmed ettevõtted Romantilisel Rannateel.

Loe edasi...

Eestimaa lõunaranniku kaunid ja soojaveelised liivarannad on eriti armastatud lastega perede hulgas. Meie ekskursioonimarsruudid aitavad Teie siin veedetud päevad veelgi sisukamaks muuta! Valige sobiv majutus sisemaa ürgsetes metsades või otse mere kaldal ja tulge seda kõike ise kogema! Koos perega!

Loe edasi...

Kes romatikale veidi vaheldust ja närvikõdi otsivad, siis nende ootel on mitmedki seiklused alates surfamisest sõjamängudeni. Leebemad sportimisvõimalused ootavad Jõulumäe tervisekeskuses ning mujalgi. Unustada ei tohi meie golfiväljakuid, kus leivad oma nii päris algajad kui ka juba tublimad tegijad.

Loe edasi...

Kultuurigurmaanide maiuspalad on UNESCO kultuuripärandi nimistusse kantud Kihnu ja Manija saared, kus tänapäevalgi võib näha villastes körtides mootorrattal kihutavaid saare naisi ning merel kaluritena igapäeva leiba teenivaid mehi. Eriline kultuur ja ajalugu ei puudu ka mandrilt. Olgu selleks siis iidsete külade lood vanas Mihkli kihelkonnas, muinaseestlaste soode vahele peidetud Soontagana legendid, purjelaevade ehitustraditsioonid rannikul, uhked mõisad ja maakirikud kultuurikandjatena....  Kohalikku unikaalset kultuuri ja ajalugu tutvustavad väikemuuseumid, mida kohtab iga Rannatee valla- või külakeskuses.

Loe edasi...

Suur osa siinsetest rannikualadest, sisemaa rabadest ja soodest ning metsadest kuuluvad looduskaitsealade koosseisu. Rannatee loodus paelub mitmekesisusega ning pakub avastamisrõõmu igale loodushuvilisele igal aastaajal. Romantilisel Rannateel leidub Lääne-Eestile ja saartele omaseid kadakasi karjamaid, haruldaste taimeliikide ning lindude rikkaid rannaniite, laidudest ja saarekestest täispikitud lahesoppe, Baltimaade kõigeimaid liivaluiteid, haruldasi rabasid ja soid, paksusid seene- ja marjametsi, tervislikke rannamännikuid.... Kogu selle ime avastamiseks on põnevamatesse paikadesse loodud matkaradasid ning vaatetorne. Lisaks on meil teadjaid inimesi, kes aitavad leida parimaid paiku ja tavainimestele ligipääsetamatuid kohti, kus loodusega lähemat tutvust teha.

Loe edasi...

Talvine Romantiline Rannatee pakub lusti kõigile, kes naudivad aktiivset liikumist värkses õhus ja kaunis looduses. Pimedadesse talvepäevadesse toovad hulgaliselt rõõmu lumised suusarajad ja lustlikud kelgunõlvad, uisuretked Paatsalu lahe laidude vahel ning ekstreemsed, kuid vägagi lõbusad tõukekelgusõidud liivaluidetel.

Loe edasi...

Siit leiad kultuuri- ja loodusturismi soovituslikud marsruudid Romantilisel Rannateel.

Loe edasi...

Meistritubades saab meist igaüks end proovile panna ja oma võimete piire tõeliselt tunnetada - tõsta eneseusku ning leida iseendas senini peidus olev pool. Või hoopis viia täide varjul olnud salasoovid?! Tulge ja proovige järele ning te ei osaka aimatagi, kui osav võite olla!

Loe edasi...

Siit leiad jalgrattamarsruutide reisijuhi Lääne-Eestis, mis läbivad ühtlasi ka Romantilise Rannatee.

Loe edasi...

Kuidas võib maitseda Romantiline Rannatee? Vahel kala, teinekord ürtide, mõnigi kord soojade pirukate järele ja siis veel... Kutsume teid avastama Rannatee väga erilisi maitsed ja ka lõhnu! Rannateel reisides leiab gurmaanide peatuspaigad ka nina järgi üles - olgu need siis Kabli Pagari hõrgud saialõhnad või ürdiaroomides hõljuv Tamme talu. Ja kala lõhn on kaugele tunda. 

Loe edasi...