OTSI

Puhkus rannateel

Nurmenuku perepuhkuse keskuses leiavad tegevust igas vanuses pereliikmed. Siin kohtate mitmeid koduloomi - ponid, lambad, kitsed, minisead, paabulinnud, haned, kanad. Eesti raskeveohobused teevad igale huvilisele lustisõitu. Mudilased saavad sõita karussellil ja ehtsal väikesel rongil, hüpata batuudil, lasta alla suurelt hüppelinnalt, aerutada konnakestel jpm. Kõhutäie eest hoolitseb väike kohvik ning kasutada saab grillimaja.

Loe edasi...

 
Pärnu vahetus läheduses kauni Reiu jõe kaldal asub üks mõnus ja kodune häärber Reiumaa Motell, mis on just sobilik ideaalseks perepuhkuseks või aktiivset eluviisi harrastavale puhkajale.
 
Reiumaa Motellis ootavad puhkajaid 11 erineva suuruse ja võimalusega tuba, kokku 35 voodikohta. Pikemat aktiivset perepuhkust planeerides sobivad teile imehästi meie miniköögiga peretoad. 
 
Meie külastajatel on suurepärane võimalus rentida kanuusid, paati või SUP-lauda, et tutvuda kauni Reiu jõega. Laenutame ka jalgrattaid, millega on mugav sõita mere äärde Reiu randa. Lastele on aeda rajatud põnev mänguala. Kõigi laste lemmikmaale - Lottemaale - on Reiumaa Motellist on vaid kiviga visata, asume ca 2 km kaugusel.
 
Meie motelli hoovis on tasuta parkla ja majas WiFi.
 
Olete oodatud!

Loe edasi...

Jõulumäe Tervisespordikeskus on armastatud sportimiskeskus ja perepuhkuse veetmise koht igal aastaajal. Põhirõhk on siin looduses liikumisel, kus igaühel on võimalus valida jõukohane ja meeldiv tegevus. Talvekuudel on külastajate ootel hästi hooldatud suusarajad ning laste naerust rõkkavad kelgunõlvad. Suvisesed metsarajad kutsuvad jalgrattasõitudele või hoopis rulluisutiirudele asfaltil. Võtke kaasa termosega soe tee ning mõnusad jalutuskäigud värkest õhust pakatavas männimetsas kuluvad kogu perele igal ajal ära!

Loe edasi...

Mõnusalt sooja- ja madalaveeline Kabli rand on sobiv rannapuhkuse paik just lastega peredele. Uue ilme saanud rannas on külastajate ootel suvekohvik, piknikupaigad, mänguväljak ning rannaliival ja –niidul looklev, iga ilmaga mõnusaid jalutuskäike pakkuv, promenaad. Tänu RKM Kabli Looduskeskusele on Kablisse asja ka pärast rannahooaega. Looduskeskuses saab iga teeline pisut aega maha võtta, uurida loodusteemalisi näitusi ning saada infot puhkamisvõimaluste kohta lähiümbruses. Eelkõige jagatakse infot RMK puhkealade ja seal paiknevate objektide ja matkaradade kohta, samuti on võimalik tutvuda majas olevate püsinäitustega.

Looduskeskuse kõrvalt algab 1,8 km pikkune Kabli looduse õpperada. Rahulikus tempos raja läbimiseks kulub 1-1,5 tundi, mistõttu on see sobilik ka väikestele lastele. Rajale jäävad pesakastimaailm, linnuvaatlusplatvorm ja Kabli linnujaamas asuv vaatlustorn. Lisaks loomadele-lindudele võib siin vaadelda Edela-Eesti rannikualadele iseloomulikke ja haruldasi taimeliike, mitmekesiseid maastikke, erinevaid elupaiku, sh vääriselupaiku. Rada jõuab välja Kabli lindude rõngastamisjaamani. Igale reisijale jääb silma tee äärde jääv suur Helgolandi tüüpi mõrdpüünis, millega linde püütakse.

Loe edasi...

Lavassaares asuv muuseumraudtee on oma auruvedurite vagunite väljapanekuga suurim Balti riikides ja üks suurimaid Euroopas. Muuseumis on välja pandud ajalooline veerem ning näitus siseruumides. Suvekuudel saavad suured ja väikesed külastajad nautida auruveduri sõitu Lavassaare asula ja muuseumi vahel. Erilist kogemust pakub käsidresiini sõit või hoopis perega korraldatud piknik rongis.

Loe edasi...

 
Siin elab jõuluvana koos memme, päkapikkude, hobuste, jäneste, ämblike, muttide, lindude ja paljude teiste suurte ja väikeste sõpradega.
 
Siin teeb jõuluvana koos memme ja päkapikkudega aasta läbi kõige tähtsamaid ja vähem tähtsamaid ja hoopistükis tähtsusetuid asju. Käib kalal, heinal ja maasikal; parandab regesid, traktoreid ja jalgrattaid; valmistab kingitusi, pannkooke ja üllatusi; teeb sporti, torti ja õngekorki; loeb lambaid, lapsi ja raamatuid ... ja palju, palju kõike muud!

Loe edasi...

Maria Talu Ratsakeskuses naudite kogu perega tõelist maaelu idülli. Siin saab ette võtta ratsamatku ning vankri-ja reesõite, mille kestel tutvustatakse ümberkaudseid vaatamisväärsusi ning peetakse üks mõnus piknik värskes õhus. Pärast matka soovitame kogu perega lõõgastuda Talurahva Spaas - saada osa saunateraapiast ning teha läbi tõelise maasauna vihtlemiskuur asjatundajate poolt.

Loe edasi...

Sassi Ratsaturismitalus tegeletakse ratsaspordi ja –turismi kõrval ka hobusekasvatuse, noorhobuste väljaõppe ja treeninguga, hobuste müügiga. Treeningväljak, maneež ning looduskaunid ratsutamisrajad annavad talule ideaalsed võimalused pakkumaks toredaid ratsasõiduelamusi. Talusse on teretulnud nii algajad kui ka kogenud ratsanikud, samuti kõik need, kes naudivad puhkust maal ja tunnevad hobustest suurt rõõmu. Kuna hobused on suured laste lemmikud, on lisaks perepuhkusele ratsatalu tore sihtpunkt klassiekskursioonidele. Turismigruppidele ja firmadele korraldab pererahvas piknikke ning suve- ja talveüritusi.

Loe edasi...

Valgeranna Seikluspark  on omalaadne väljakutse, iseenda proovilepanek, mis pakub nii keha kui vaimu arendavat tegevust igaühele - vanusest, soost ja füüsilisest vormist sõltumata. Tasapisi puude otsas kõrgemale liikudes avastate end huvitavates olukordades, õppides üksteist ja ennastki paremini tundma. Seikluspargi 8 rada asuvad kuuel erineval kõrgusel, sildu ehk atraktsioone 90, sealhulgas ka kiireid laskumisi trossteedel (ahviraudtee). Aega kulub raja läbimiseks sõltuvalt julgusest ja tasakaalutunnetusest 2 kuni 3 tundi. Avatud on seiklusrada ka kõige pisematele - silmatera ootavad rippsillad, -kiiged ja ahviraudtee. Adrenaliinisõpru ootab vabalangemishüpe - testi enda piire või pane sõber proovile, närvikõdi garanteeritud! Hüpe sooritatakse spetsiaalse seadme abil 10m kõrguselt. Kes puu otsa minna ei soovi, saab mängida aardejahti või discgolfi. Discgolfi 18-korviline rada kulgeb läbi ilusa männimetsa. Raja kasutus huvilistele on tasuta ning mänguks vajalikud kettad saab rentida seikluspargist.

Seikluspark asub otse Valgeranna kaldal, mis on armastatumaid rannapuhkuse paiku kogu Rannateel. Lastele sobib siinne madal ning põhjatuulte eest männimetsaga kaitstud liivane lahesopp eriti hästi. Siit leiate ka mänguväljaku, kohviku ning uhke vaatega vaatetorni.

Loe edasi...

Teispere talu Jõõpres ootab külastajaid, et tutvustada oma talu linnu- ja looma parki. Muuhulgas ootavad Teid kääbuskits ja lontkõrv jänkud, kellele pai teha, India jooksupardid, kelle munad on kanamunadest 2 korda suuremad, lennutuvide perekond, kes on tuntud kui „kirjatuvid“, vaskleevikesed ja mitmed teised isendid. Nägemata ei jää ka tibutraktor!  Lisaks saab talus jalutada ning nautida loodust. Talus on seiklemiseks väiksed matkarajad ja istumiskohad loodusvaadete nautimiseks. Teispere talu külastamiseks palub pererahvas aja eelnevalt kokku leppida.

Loe edasi...

Mikkeni lambatalu kasvatab põhjamaade lühisabalisi villalambaid - meie karjamaadel kasvavad Gotlandi ja Islandi lambad ning Kihnu maalambad. Meie jaoks on oluline säilitada erinevate tõugude iseloomulikke jooni ja aborigeenseid omadusi. Meile meeldib mängida villa erinevate struktuuride ja looduslike värvitoonidega. Külastajatele pakume maavillast lõnga, käsitööd, vilditud villakuid, lambanahku ja emotsioone. Meie tegemisi ja kaunist käsitööd saab igapäevaselt jälgida Facebookis (link: https://www.facebook.com/MikkeniLambatalu/), lambaid ja nende villast valminud käsitööd saab osta ka kodulehe kaudu ja kohapeal. Külastus palume eelnevalt kokku leppida!

Loe edasi...