OTSI

Midagi erilist

KurgiteemalisesKurgiteemalises õpitoas jagavad kurgimeistrid lahkesti oma KURGIRETSEPTE, KURGIVALMISTAMISE OSKUSI/KOGEMUSI ja põlvest põlve kantud teadmisi. Toimub erinevate Tahkuranna kurkide degusteerimine.
 
Kalateemalises õpitoas jagab MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu esindaja Esta Tamm teadmisi ja praktilisi oskusi kalarookimisest kuni degusteerimiseni. Kurgi- ja kalateemaliste õpitubade korraldamine ettetellimisel.
Palume oma soovist meile teada anda e-postile: tahkurannarahvas@gmail.com õpitoas jagavad kurgimeistrid lahkesti oma KURGIRETSEPTE, KURGIVALMISTAMISE OSKUSI/KOGEMUSI ja põlvest põlve kantud teadmisi. Toimub erinevate Tahkuranna kurkide degusteerimine.
Kalateemalises õpitoas jagab MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu esindaja Esta Tamm teadmisi ja praktilisi oskusi kalarookimisest kuni degusteerimiseni.
Kurgi- ja kalateemaliste õpitubade korraldamine ettetellimisel.
Palume oma soovist meile teada anda e-postile: tahkurannarahvas@gmail.com

Loe edasi...

Metsade ja rabade keskel, Eesti talus nimega Sanga-Tõnise asub pisike vene tarekene. Kui siia piiluda, siis satuks justkui Vene külla, kus Jemelja ahjul lesib ja präänikuid-barankasid mugib, kus puder vene ahjus valmib, kus samovar suitseb ning silma rõõmustavad külalisi tervitavad punapõsksed neiud.... Talu venelannast perenaine on aastakümneid kogunud vene kultuurilooga seotud esemeid. Väljapaneku põhiosa moodustab vene rahvuslik tarbekunst hohloma, näha saab ja selga proovida saab vene rahvarõivaid. Külalisi kostitatakse ehtsas samovaris valmistatud teega, mille juurde käivad kindlasti präänikud, pirukad ja barankad.

Loe edasi...

Tahate proovida ehedat kalamehe elu - ärgata varavalges koos päikesega ning viia võrgud hommikuselt kargesse merre, et järgmisel päeval kalasaak välja võtta? Rannakalurid viivad teid Liu sadamast kalapüügile igal aastaajal. Kevad-, suve-, sügis- ja talvepüügil on igalühel oma eripära ning kalamehe elu saab nautida aastaringselt.

Loe edasi...

Kui soovite osa saada maitseelamusest märksõnaga KALA, siis parim võimalus on ühendust võtta Liivi lahe kutseliste kaluritega - osta otse kaluripaadist värskemast värskemat kala või minna hommikul koos kalameestega saagi järele. Oma soove edastades arvestage palun, et kalaõnne ei ole iga päev ning ilmaoludest oleneb paljugi. Saame oma südamest tehtavat tööd, selle argielu ja rõõmupäevi jagada vaid siis, kui meil seda endalgi on.

Loe edasi...

Retrobussi ringreis algusega Pärnust viib 10-16 liikmelisi gruppe väljasõidule Tõstamaa mõisamaadele avastama omaaegse maa-aadli elu-olu. Sõiduvahendiks on 1961. aastast pärit puubuss TA-6, milles tunneb igaüks end ajas tagasi liikunud mitte aastaid, vaid aastakümneid. Kõvad istmed ja korralik taustamüra on garanteeritud. Bussi tippkiirus on 75 km/h ning lõbusa sõidu teeb veelgi meeleolukamaks kaasa reisiv pillimees. Väljasõidu kestus on ligikaudu 5 tundi ning koos giidiga tutvutakse siinse looduse ja vaatamisväärsustega, külastatakse Tõstamaa mõisa ja peetakse piknik imekauni Tõhela järve ääres või Kastna rannas, omaaegse mõisa varemete läheduses.

Loe edasi...

Talurahva Spaa on ehe maasaun koos vihtade ja saunameestega. Maria talu suitsusaunas ootab teid tõeliselt professionaalne saunamees, kes teab, millised on parimad vihtlemis- ning massaazivõtted. Eriti mõnus on talurahva Spaa lumistel talveõhtutel, mil otse kuumalt lavalt saab karastavasse lumehange hüpata! Talurahva Spaa regulaarsel kasutamisel on garanteeritud rõõmus meel ning raudne tervis!

Loe edasi...

Jalutuskäik Tamme talu ürdiaias on lõhnade ja maitsete paradiisis! Siin tutvustab perenaine ravim- ja maitsetaimede näidisaeda, kus on lisaks kasvamas põnevad köögiviljad ja kuli­naarias kasutamist leidvad ilutaimed. Jalutus­käigu juurde kuulub hõrk ürditee ning ette tellides perenaise ürdipirukas. Ürdilõhnadest lummatuna saab talu poest kaasa osta tükikese sellest paradiisist - maitsva hoidise marjadest, köögiviljadest ja ürtidest, ürdi- ja teesegusid ning muid põnevaid ürditooted. Hooajal on avatud ka taimede müügiplats. Ekskursioonid aias toimuvad maist oktoobrini, kuid talu pood on ettetellimisel avatud ka talvekuudel. Enne külastust on soovitav perenaisele ette helistada ning grupid juba aegsasti registreerida

Loe edasi...

Miks valida just GPS mäng? Sest just GPS mängud on maksimaalselt lõbusad, super-seltskondlikud ning mitmeti kasulikud. Nimelt nõuab GPS-seiklus mõõdukat kehalist aktiivsust, mõnusat meeskonnatööd ning parajas koguses nupukust. Seega, kui tunned vajadust energiat laadida, siis on just GPS seiklus sinu jaoks see õige! Pakume erinevaid erinevaid lahendusi seikluse läbi viimiseks, alates teadmiste kontrollist lõpetades põneva aardejahiga. Sobib nii väiksemale seltskonnale kui ka suurtele gruppidele! Ainult nimeta sulle sobiv variant ja meie tuleme kohale ning teeme selle teoks!

Loe edasi...