OTSI

Meistritoad

Talisman- ehk vepsa nukkude meisterdamine. Nukud-talismanid olid meie esivanemate kultuuris tähtsal kohal. Lapseeas nendega mängiti, hiljem meisterdati nukke tähtsate sündmuste nagu näiteks Masljennitsa või Ivan Kupala tähistamiseks. Nukke tehti ka hea õnne meelitamiseks majja, kingiti kallitele inimestele, et tervis oleks hea või perre tuleks lisa. Vepsa nukud on aga pühendatud just nimelt naistele – et naine oleks viljakas, et tal oleks palju rinnapiima oma lastele ja et tema tervis oleks tugev. Neid nukke nimetatakse ka kapsas-nukkudeks, kuna tema seeliku hõlmade alla mahub palju väikseid lapsukesi nagu ka kapsalehtede vahele.

Maksimaalne grupi suurus ca 10 inimest. Töötoa hind osaleja kohta 3.- (sisaldab vajalikke materjale ja juhendamist). Tööta kestus ca 45 min. Kuna nuku meisterdamine nõuab võtete täpset järgimist, siis soovitame seda töötuba pigem täiskasvanutele.

Paelte punumise töötuba. Vööd-paelad on rahvariiete lahutamatu osa, kuid neid võis kanda ka peas, randmetel ja mujal. Töötoa käigus valmib osalejatel ca 20 cm pikkune lihtsa tehnikaga kaunis pael, mida saab kinnitada näiteks võtmete külge või kasutada raamatu järjehoidjana.

Töötoa hind osaleja kohta 2.- (sisaldab vajalikke materjale ja juhendamist). Töötoa kestus 30-45 min. Töötuba sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Vene talu
Soomra küla, Audru vald
+372 517 0517
+372 559 58038
veronika@venetalu.ee
www.venetalu.ee


View Romantiline Rannatee in a larger map

Saada päring

Saada tellimuse päring

Saada päring

Saada ettevõttele päring Sind huvitavate teenuste kohta.
Sinu päringule vastatakse esimesel võimalusel.

SAADA

LOE KOMMENTAARE (0)

Jaga oma kogemust!

SAADA TEADE

Meil on hea meel, et avaldad oma arvamust

Kasutame sinu arvamust, et teenuseid/teenindust parandada või muuta kogetu veelgi paremaks.

Täname!

SAADA