OTSI

Puhkus rannateel

Saulepa Rannamaja kalaroogade lühikoolitus pakub võimalusi osa saada teadmistest ja saladustest, kuidas kala rookida, puhastada ja fileerida ning valmistada hõrke kalaroogasid. Koolitus on praktiline ning kõik osalised saavad oma teadmised kohe ka proovile panna. Koolituspäev lõpeb ühiselt valminud kalaroogade maitsmise ja söömisega. Kalatoidud valmistatakse värskest kalast, püütud Romantilise Rannatee kallastelt!

Loe edasi...

Neitsiraba Külastuskeskuse klaasikojas on igalühel võimalus taaskasutada klaasikilde ja pudeleid ning meisterdada juhendajate käe all midagi eriti ilusat. Tore ettevõtmine kogu perele!

Loe edasi...

 
Thormani sepikojas saad endale ise meene valmistada, vaadata ja kuulata lugusid sepa tööst. Sepikotta kohale tulles võite leida endale nii mõndagi vajalikku, nii tuppa kui õue.
Meene sepistamine gruppidele ettetellimisel!
 
 
Thormani sepikojas saad endale ise meene valmistada, vaadata ja kuulata lugusid sepa tööst. Sepikotta kohale tulles võite leida endale nii mõndagi vajaliku, nii tuppa kui õue.

Loe edasi...

Häädemeeste Martade loovuskambrisse on oodatud igaüks, kes soovib end näputöös proovile panna ning õppida nii mõndagi uut ja kasulikku. Olgu selleks siis vanade asjade taaskasutamise õpitoad, viltimise koolitused, pärlitest  kaunite esemete meisterdamine ja palju muudki.

Loe edasi...

Vene talu pakub talisman- ehk vepsa nukkude meisterdamise ning paelte punumise töötubasid igas vanuses huvilistele. Talisman-nukke  meisterdati tähtsate sündmuste puhul või õnne meelitamiseks majja. Vepsa nukud on aga pühendatud just nimelt naistele.  Paelte töötoas valmib lihtne kuid kaunis pael, mida saab kinnitada võtmete külge või kasutada järjehoidjana.

Loe edasi...

Lõpe käsitöötuba on Oidremaa Naisseltsi eestvedamisel avatud paik, kus ettetellimisel läbi aasta on võimalik tegeleda savist esemete valmistamisega või õppida kangakudumise kunsti. Seltskonnad kuni 10 inimesega saavad kokkuleppel  juhendaja käe all süveneda savimaailma saladustesse ka muudel päevadel.

Loe edasi...

Tõstamaa käsitöökeskus kutsub vaatama oma tegemisi ning pakub soovijaile võimalust ise oma kätega midagi meeldejäävat valmistada. Töötoad ettetellimisel. Väikest nokitsemisvõimalust pakub lahtiolekuaegadel keskuse käsitööpood.

Loe edasi...

Pohlatare perenaine Õnne on rõõmsameelne ja energiast pakatav. Pohlatare Köögis valmivad igapäevaselt tordid, kringlid, leivad ja küpsetised. Suved mööduvad pulmatortide ja suvepidude tähe all. Pohlatare köögis on võimalik perenaise käe all läbi viia mitut erinevat õpituba, mis on seotud pagar-kondiitri valdkonnaga.

Loe edasi...