OTSI

Sündmused

Tahkuranna kurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihoojal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. 

Kuupäev: 20. august 2018
Toimumiskoht: Tahkuranna küla, Tahkuranna vald, Tahku Tare külakeskus (VIA Baltica ääres)
Täpsem info: Raili Mengel, tel 521 9722, raili@maaturism.ee

--------------------------------------------------------------------------

2015, 2016 aastal toimunud festivali kohta täpsemat infot ja pilte leiate https://www.facebook.com/tahkurannakurgifestival

 

Vaata esimese festivali videoklippi siit:

 

Millest koosneb meie tegus, õpetlik, meelelahutuslik, traditsioone austav, meeldetuletav ja jätkav päev Tahkuranna vallas?
Ikka kõigest, mis puudutab käsitöö, kala ja KURGI teemat

Miks just Tahkuranna?

Aga ikka sellepärast, et Tahkurannas on olnud ka oma kurgisort Tahkuranna muuromi. Kurk on olnud paljude inimeste elatusallikaks. Kurgist on sündinud palju tõsielulugusid ja legende.

Mis sellel päeval toimub?

Rannarahvas korraldab erinevaid töötubasid. Rannarahvas on lahke ja jagab mitmeid põnevaid retsepte, mis on võimalik kurkidest valmistada ja annab Teil võimaluse maitsta oma tehtud head ja paremat, mille üheks lahutamatuks komponendiks on just KURK. Kõigil on võimalus välja valida oma lemmiktoode kurgist! Oma lemmiktoodet kurgist on Teil soovi korral võimalik tellida toote pakkujalt kohapeal. Rannarahvas jagab ka oma ilusaladusi, mis taaskord seotud kurgiga. Selleks kõigeks peab olema valmis, sest kõik kurgist on selle päeva moto. Et aga rannarahva lahutamatuks osaks söögilaual on olnud kala, siis ei möödu ka Hapukurgifestival ilma kalata.

Osalema olete oodatud KOGU PEREGA, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks.

 

TRANSPORT FESTIVALILE MAJUTUS PIIRKONNAS
Bussid Pärnu - Tahkuranna Abaja talu
  Jõulumäe Tervisekeskus
  Naarismaa matkatalu