OTSI

Sündmused

 
Kuupäev: 26. august 2017
Toimumiskoht: Tõstamaa mõis, Tõstamaa vald
 
„Tõstamaa, see ongi Eesti Hollywood” on öelnud Ants Eskola. 
 
Just sellesse Eestimaa otsa, kus on sündinud aukartust äratav hulk häid Eesti filme ning kus mõisas tegutseb filmimees Jaak Ellingu loodud kinokelder, tulevad augusti viimasel laupäeval kokku inimesed, kelle jaoks meie oma kino on hingelähedane teema. Inimesed, kelle jaoks on oluline, et suures maailma- ja digifilmituhinas meie oma film ja „vana hea” filmilint sootuks kaduma ei läheks.
 
Kaduva?Kino Päeval saad kohtuda silmast silma nendega, keda seni ehk vaid kinolinal näinud oled – filmikohtumised võttegrupiga toovad lähedased eesti filmid veelgi lähemale.
 
Mõisas on kogu päeva avatud: 
Lastefilmituba
 
Amatöör- ja animafilmituba
 
Kroonikakeldris saab vaadata Eesti dokumentaalfilme ja kinokroonikaid 
 
Kaduva?Kino Päev sünnib koostöös Eesti Filmiarhiivi, Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali, Tõstamaa valla ja Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga.
 
 
 
 
“Skvottimine võhikutele” on ühe uskumatu armastuse lugu. Näidend omanditundest ja armastusest, kinnisvarast ja inimestest.
Ennekõike on see aga lugu sellest, et õnne ei saa planeerida. See juhtub sinuga siis, kui sa seda kõige vähem ootad.
Baltisakslaste järeltulija Hedvig on lahutusest teenitud raha eest ostnud tagasi esivanemate mõisa Liivimaal. Kohale jõudes avastab ta, et keegi juba elab tema häärberis.
Dokumentideta skvotter Eeri mõjub esiotsa pisut lihtsameelsena ning keeldub mõisast välja kolimast, kuid ka Hedvig ei anna alla.
Loomulikult ei laabu miski nii, nagu tahaks, ning nagu ikka, harjutakse selleski majapidamises ajapikku ajutise asjakorraldusega.
Ühel päeval hakkab Hedvig märkama, et Eeri oma vähenõudlikkuse, tagasihoidlikkuse ja peaaegu piiritu sallivusega meeldib talle.
Mängivad Kersti Tombak ja Andrus Vaarik. Autor ja lavastaja Gerda Kordemets. Kunstnik Kristjan Suits.
Esietendus 1.augustil 2015a., 15 etendust augustis.
TRANSPORT  

 Bussid Pärnu-Varbla