OTSI

Puhkus rannateel

Kabli rand asub Rannatee lõunapoolses osas ning on olnud ajast aega üks suvitajate lemmikpaiku Pärnumaal. Madal ja soojaveeline liivarand on eriti armastatud lastega perede hulgas. Rand on saanud uue ilme rannaliival ja –niidul lookleva promenaadi, piknikupaikade, laste mänguväljaku ning suvekohviku näol. Rannapuhkuse kõrval pakub Kabli vaheldust ka loodushuvilistele. Rannast vaid mõnesaja meetri kauguselt, Kabli Linnujaama juurest, saab alguse 1,8 km pikkune looduse õpperada. Rahulikus tempos raja läbimiseks kulub 1-1,5 tundi. Rada möödub pesakastimaailmast, linnuvaatlustornidest ning rannaniidust. Lisaks loomadele-lindudele võib siin vaadelda Edala Eesti rannikualadele iseloomulikke ja haruldasi taimeliike, mitmekesiseid maastikke, erinevaid elupaiku, sh vääriselupaiku. Rajale jääb RMK Kabli looduskeskus ja teabepunkt, kust saab väärt informatsiooni puhkamisvõimaluste kohta ümbruskonnas ning vaadata põnevaid väljapanekuid loodusest. Eelkõige jagatakse infot RMK puhkealade ja seal paiknevate objektide ja matkaradade kohta, samuti on võimalik tutvuda majas olevate püsinäitustega.

Loe edasi...

Kihnu saare Tolli talu viib kõiki huvilisi ehtsa lappaja tüüpi mootorpaadiga kihnu meeste kombel merele kala püüdma. Neile, keda kalastamine ei paelu, korraldatakse meresõite väiksele Sorgu saarele. Siin peetakse maha mõnus piknik ja tehakse korralik jalutuskäik inimtühjal, vaid lindude poolt asustatud saarekesel.

Loe edasi...

Tahate proovida ehedat kalamehe elu - ärgata varavalges koos päikesega ning viia võrgud hommikuselt kargesse merre, et järgmisel päeval kalasaak välja võtta? Rannakalurid viivad teid Liu sadamast kalapüügile igal aastaajal. Kevad-, suve-, sügis- ja talvepüügil on igalühel oma eripära ning kalamehe elu saab nautida aastaringselt. Kes Kaluriga Merele ei kipu, neile korraldatakse sakste kombel lõbusõite Pärnu lahes, Sorgu saarele ja Kihnu saarele.

Loe edasi...

Lauge ja liivase põhjaga Matsi rand on Rannatee põhjaosa kauneim. Matsi rand sobib neile, kes otsivad veidi looduslikumat, rahulikku ja privaatset supelranda. Randa piirab liivaluidetel kasvav rannamännik, ümbruses on rohkesti ranna- ja puisniite ning kadastikke. Mõnusaks rahulikuks puhkamiseks on loodud sobivaid telkimis- ja lõkkekohti.

Loe edasi...

Paatsalu Puhkekeskuse külalistel on suurepärane võimalus sõita Paatsalu lahele, tiirutama väikeste laidude ja saarekeste vahele. Lõbusõite korraldatakse koos kapteniga väga erinevat tüüpi paatidel.

Loe edasi...

Meri nagu hõbedane põld. Kauguseigatsus ja läheduseigatsus. Põimumas sumedal suveajal sooja mere ääres. Tahaks minna ja tahaks tulla, liuelda mere-eraldatusse ja naasta elevusse sõprade keskele.  Paat, veel parem purjekas, või lihtsalt puri ja laud - alati sinuga kaasas, kus iganes merd ja tuult leidumas. Kuidas alustada? Alustaks näiteks Varblast.

Võtame:
- suure laua ja väikse purje
- siledaveelise lahe ja ilusa, mõõduka tuulega ilma
- vilunud juhendaja ...

Purjelauaga edasi-tagasi liuglema õpib inimene ühe-kahe päevaga. Sellest rõõmu tundma, aga esimese poole tunniga.

Loe edasi...

Kihnu Mere Seltsil on kaks kirkkovenet (8 sõudjat+roolimees sõudepaadid), millega kutsume Teid merele rahvasõudmist harjutama. Paatide nimed – „Säristaja“ ja „Tormaja“ – selgitati välja mereseltsi rahva poolt korraldatud väljasõidul Sangelaiule. Esimesena kohale jõudnud kirkkovene sai nimeks „Tormaja“. Kui soovid isegi harjutada kätt sõudmisel või korraldada seltskonnale võidusõitu või paadimatka nende hoogsate paatidega, anna aga meile märku, kui ilm soosib, siis saabki ettevõtmine teoks!

Loe edasi...

Pärnu külje all asuv Valgerand on armastatud supluskoht nii kohalike kui ka kaugemalt tulnud rannapuhkajate hulgas. Männimetsaga ääristatud rand on turvaline ja mõnus supluspaik pere igas vanuses liikmetele. Siit leiate mänguväljaku, kohviku ja vaatlustorni. Otse ranna kaldal kõrgub võimsate rannamändide ladvus Valgeranna Seikluspark. Seikluspark on omalaadne väljakutse, mis pakub nii keha kui vaimu arendavat tegevust igaühele - vanusest, soost ja füüsilisest vormist sõltumata. Pargis on erineva kõrguse ja raskusega radu 6, sealhulgas kiireid laskumisi trossteedel. Eraldi seiklusrajad on pere kõige pisematele - silmatera ootavad rippsillad, -kiiged ja ahviraudtee. Lisaks seikluspargile jääb lähedusse Valgeranna Golfiväljakmille kuplid, künkad ja veesilmad pakuvad silmailu sõidul Valgeranda. Väljak on mängimiseks avatud olenevalt ilmaoludest aprillist novembrini. Harjutusväljak on avatud kõigile, kuid 18 raja läbimiseks peab olema läbitud golfi algkursus (green card). Valgeranna Golf avas uue klubimaja. Klubimajas on mängijate tarbeks riietusruumid, saunad ja pesemisruumid. Restoran ja baar on suvehooajal avatud kõikidele külastajatele.Vaata lisaks www.wbg.ee

Loe edasi...